Hubert Idasiak bliżej bramki Napoli. Włosi informują o kontuzji Mereta

2 sty 2024, 18:55

W ostatnim meczu 2023 roku Napoli bezbramkowo zremisowało z Monzą, ale utrata dwóch punktów na własnym stadionie to nie jedyna strata. W drugiej połowie spotkania kontuzji doznał Alex Meret. Raport klubu mówi o uszkodzeniu jednego z mięśni ścięgna podkolanowego w lewej nodze i przerwa może potrwać około 2 miesięcy. Bramkarza mistrzów Włoch zmienił Nikita Contini, w klubie jest jeszcze Hubert Idasiak.

Walka o miejsce w składzie: Hubert Idasiak kontra Nikita Contini

Włoskie media na podstawie informacji udostępnionych przez klub wnioskują, że powrót Mereta do gry będzie możliwy pod koniec lutego lub na początku marca. Do tego czasu Napoli rozegra 10-11 spotkań, w tym półfinał Superpucharu Włoch z Fiorentiną, ligowe starcie z AC Milanem oraz mecz fazy pucharowej Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie.

Walter Mazzarri może w tym czasie stawiać na 27-letniego Nikitę Continiego, który pojawił się na boisku w 74. minucie meczu z Monzą, ale włoski trener ma do dyspozycji również Huberta Idasiaka.

Idasiak na początku lutego będzie obchodził 22 urodziny, a do Neapolu przeniósł się latem 2018 roku z akademii piłkarskiej Pogoni Szczecin. Od tamtego czasu rozegrał łącznie 94 spotkania w drużynie Napoli U19, w tym 3 mecze w Lidze Młodzieżowej UEFA. Od lipca 2022 roku na stałe wszedł do pierwszego zespołu Napoli. Debiut w drużynie seniorskiej zaliczył natomiast w przerwie pomiędzy sezonami w roku 2021 podczas meczu towarzyskiego z Wisłą Kraków.

Trzecią opcją jest ściągnięcie kolejnego bramkarza, ale biorąc pod uwagę czas rekonwalescencji Mereta oraz niechęć właściciela klubu do niepotrzebnego wydawania pieniędzy, taki scenariusz może nie dojść do skutku.

Contini to starszy bramkarz o delikatnie lepszych parametrach niż Idasiak, ale bez wątpienia obecna sytuacja jest świetną okazją dla Polaka, aby pokazać, że to on zasługuje na rolę pierwszego zmiennika Mereta.

Ranking młodych napastników. Kto będzie strzelał bramki w reprezentacji Polski w 2026 roku?