Krzysztof Piątek lśni w Serie A. Doskonała asysta Polaka [WIDEO]

10 lis 2022, 12:54

Salernitana przegrała na wyjeździe z Fiorentiną w pojedynku czternastej kolejki Serie A (1:2). Przy golu wyrównującym goście stworzyli wyborną akcję, po której wręcz perfekcyjną asystą popisał się Krzysztof Piątek. Polak bez wątpienia najlepiej czuje się we Włoszech, czego dowód otrzymujemy już nie pierwszy raz w jego karierze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Krzysztof Piątek asystuje w Salernitanie

Salernitana przystępowała do meczu przeciwko Fiorentnie jako zespół skazany na porażkę, choć niezupełnie pozbawiony szans na korzystny rezultat. Dla Krzysztofa Piątka powrót do stolicy Toskanii miał szczególne znaczenie, bowiem jeszcze kilka miesięcy temu polski napastnik występował w barwach “Violi”. Tym razem 27-latek musiał jednak pozbyć się wszelkich sentymentów i skoncentrować się na pokonaniu swojej niedawnej drużyny.

Od początku potyczki na murawie Stadio Artemio Franchi dominowali gospodarze, którzy otworzyli wynik spotkania już kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego. Autorem bramki został Giacomo Bonaventura. Włoch świetnie wypuścił piłkę Jonathanowi Ikone, zaś ten odegrał do kolegi w tempo i na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:0 dla Fiorentiny.

Po przerwie, w 55. minucie rywalizacji, na podobną dwójkową akcję zdecydowali się goście. Konkretnie: Boulaye Dia podał do Krzysztofa Piątka, natomiast Polak wyłożył koledze futbolówkę jak na tacy. 1:1! Znakomite zagranie zawodnika urodzonego w Dzierżoniowie. Niestety, drużynie przyjezdnych nie udało się utrzymać remisu.

W 77. minucie pojedynku na boisku zameldował się Luka Jović, który cztery minuty później ustalił wynik meczu. Serbski piłkarz został fenomenalnie obsłużony przez Riccardo Saponarę, po czym sfinalizował sytuację mocnym uderzeniem. Fiorentina wygrała z Salernitaną 2:1.

W tabeli Serie A prowadzi Napoli z dorobkiem 38 punktów, drugi jest AC Milan (30 “oczek”), a trzecie Lazio Rzym (27 punktów). Fiorentina zajmuje z kolei dziesiąte miejsce (19 “oczek”). Tuż za plecami “Violi” plasuje się Salernitana (17 punktów). Piątek w bieżącym sezonie włoskiej ekstraklasy rozegrał łącznie 10 meczów, notując trzy trafienia i jedną asystę.

Zawodnicy Salernitany najbliższy pojedynek w Serie A stoczą już w niedzielę 13 listopada o godzinie 15:00. Ich rywalami będzie drużyna Monzy.