Krzysztof Piątek po meczu: Najważniejsza jest drużyna, najważniejsze są punkty

25 mar 2019, 14:53

Mówiliśmy przed meczem i w przerwie, że musimy zachować spokój, bo na pewno te sytuację będą. Nie zawsze będę w każdym meczu strzelał golę.

Nie codziennie bywa Piątek…
No, cieszę się, że drużyna wygrała mecz. Tak jak mówię, nie zawsze będę w każdym meczu strzelał golę. Popracowałem dla drużyny, cieszę się, że Kamil i Robert strzelili bramki. Drużyna jest najważniejsza, zdobyliśmy trzy punkty, to był Nasz cel.

Okazje do tego, abyś dzisiaj strzelił, były.
Były. Mogłem się na pewno lepiej zachować, ale to nie były jakieś takie typowo, 100-procentowe sytuacje.

Kluczem do sukcesu było zachowanie zimnej krwi do samego końca.
Mówiliśmy przed meczem i w przerwie, że musimy zachować spokój, bo na pewno te sytuację będą. Było ich mnóstwo, ale najważniejsze są trzy punkty, wygraliśmy 2:0, nie straciliśmy bramki. Jedziemy dalej, dwa mecze, 6 punktów.

Zagraliście dziś z Lewandowskim razem, od pierwszej minuty. Jednak nie mieliście wiele okazji, by poprawić waszą współprace na boisku.
Wydaje mi się, że jednak były. W pierwszej połowie dogrywałem do Roberta w pole karne. W drugiej również zagraliśmy na jeden kontakt w polu karnym. Wydaje mi się ta współpraca wygląda coraz lepiej. Nie chodzi tylko o taką grę, wydaje mi się że poruszamy się podobnie, uzupełniamy się na boisku.

W meczach czerwcowych rywale będą już z wyższej półki.
Na pewno, wygraliśmy pierwszy mecz z Austrią i tak jak mówię, najważniejsza jest drużyna, najważniejsze są punkty.

źródło: tvpsport