Błaszczykowski zadebiutował w Wolfsburgu

4 sie 2016, 22:13

Jakub Błaszczykowski ledwie podpisał kontrakt z Wilkami, a już zdążył zadebiutować w nowym zespole. Wolfsburg wygrał towarzyski mecz z Malmoe FF 1-0.

Jakub Błaszczykowski rozegrał całą pierwszą połowę w kontrolnym meczu swojej drużyny. Mecz rozpoczął na prawym skrzydle grając w jednej linii z Borją Mayoralem i Danielem Caligiurim, który zastępował kontuzjowanego Juliana Draxlera.

W 5 minucie meczu były kapitan reprezentacji Polski mógł zdobyć bramkę, lecz jego strzał obronił bramkarz szwedzkiej drużyny.

84-krotny reprezentant Polski nie wyszedł na boisko na drugą połowę. Trener Dieter Hecking dał szansę zmiennikom (Kubę zastąpił Ismail Azzaoui, który wywalczył rzut karny), poza tym Błaszczykowski dopiero niedawno wrócił do treningów – ze względu na EURO 2016 miał przedłużony urlop.

Były piłkarz Wisły Kraków podpisał kontrakt z Wolfsburgiem 1 sierpnia. Borussia Dortmund zarobiła na wychowanku Rakowa Częstochowa 5 milionów euro. Błaszczykowski podpisał kontrakt do czerwca 2019 roku. W nowym zespole występuje z numerem 14 na koszulce.