Kubacki znów najlepszy!

5 lip 2015, 12:21

Dziś w Słoweńskim Kranju (HS 109) odbył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. Podobnie jak wczoraj najwyższe miejsce na podium zajął Dawid Kubacki!

Dzisiejsze zwycięstwo przyszło z dużo większym trudem niż wczorajsze. Po 1. serii reprezentant Polski zajmował 2. miejsce wspólnie z Anze Laniskiem. Strata do Petera Prevca wynosiła 6 pkt. W finałowej serii oddał jednak kapitalny skok na odległość 111,5 m. dzięki, któremu wyprzedził lidera gospodarzy o 1,1 pkt oraz odskoczył od Laniska, która zajął najniższy stopień podium.

W czołowej 10. znalazło się miejsce jeszcze dla jednego Polaka. Był nim Bartłomiej Kłusek, który zamknął pierwszą dziesiątkę. Tuż za nim znalazł się Stefan Hula. Niewiele dalej był Przemysław Kantyka i Krzysztof Biegun. Zajęli oni odpowiednio 14. i 17. miejsce. Do drugiej serii nie awansował Andrzej Stękała. Skok na odległość 101 m. dał mu 32. miejsce do awansu zabrakło 1,3 pkt. Podobnie jak wczoraj sędziowie bardzo dokładnie kontrolowali kombinezony. Jedną z “ofiar” był Maciek Kot, który swego skoku nawet nie oddał.

Liderem Pucharu Kontynentalnego jest oczywiście Dawid Kubacki. Wyprzedza on Petera Prevca i Karla Geigera. Następna szansa na powiększenie dorobku punktowego będzie miała 8 i 9 sierpnia na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle.