Kubiak: Wygraliśmy dosyć łatwo to spotkanie

17 wrz 2015, 08:17

Polscy siatkarze pokonali w dzisiejszym spotkaniu Egipcjan 3:0 i zrobili kolejny krok do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi biało-czerwonych (na antenie Polsatu Sport) po spotkaniu.

Wygraliśmy dosyć łatwo to spotkanie. Spodziewaliśmy się jednak bardziej nerwowego meczu. Kiedy Egipcjanom pozwoli się pograć prezentują dość niekonwencjonalną siatkówkę. Cieszymy się z faktu, że zatrzymaliśmy ich atakującego i popełniliśmy małą liczbę błędów własnych – Michał Kubiak.

Spotkanie było pod naszą kontrolą. Zagraliśmy spokojnie i co ważne od początku byliśmy skoncentrowani. Dzięki takiej postawie pierwszy set nam nie uciekł – to z kolei słowa drugiego rozgrywającego, Grzegorza Łomacza.

Samo przebywanie na Pucharze Świata z reprezentacją Polski to bagaż dużego doświadczenia dla mnie. Cieszymy się z triumfu w trzech setach z Egiptem, co pozwoliło nam zachować sporo sił – debiutant na tak dużej imprezie, Artur Szalpuk.

Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają jutro, o godz. 12:10 z Australią.