Dali nadzieję, a potem rozgromili. Polacy pokonują Chińczyków na koniec eliminacji do IO 2024

8 paź 2023, 15:58

Siatkarze reprezentacji Polski w znakomitym stylu zakończyli rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zawodnicy Nikoli Grbicia wygrali 3:2 z Chinami, a szczególnie imponujący był czwarty set, wygrany przez Polaków 25:9.

Kolejny thriller i zwycięstwo Polaków

Pierwszy set przebiegał w zupełności pod dyktando polskich siatkarzy, którzy prowadzili od pierwszej akcji. Systematycznie powiększali swoją przewagę, która ostatecznie dała im wygraną 25:20. W drugim secie było podobnie, ale tylko do pewnego momentu – w drugiej części partii gra się wyrównała, a w końcówce skuteczniejsi byli Chińczycy, którzy triumfowali 25:23.

Trzecia partia dość zaskakująca przebiegała pod niemal całkowite dyktando chińskich siatkarzy, czego dowodem było zwycięstwo w tej partii 25:22. Zadziałało to na biało-czerwonych, którzy w czwartym secie zaserwowali Chińczykom prawdziwą demolkę, rozbijając ich aż 25:9.

O losach meczu decydował więc tie-break, w którym Polacy ponownie dostarczyli kibicom sporo emocji. Wynik ulegał zmianie praktycznie z akcji na akcję, a w kluczowych akcjach ponownie skuteczniejsi byli biało-czerwoni, którzy wygrali 16:14 i cały mecz 3:2.

Chiny 2:3 Polska (20:25, 25:23, 25:22, 9:25, 14:16)

Było to więc idealne podsumowanie występu polskich siatkarzy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli go z kompletem zwycięstw i liczbą 18 punktów, co dało im pierwsze miejsce w tabeli grupy C.