Strona główna Bez kategorii Robert Kubica: “Jestem gotów by wrócić do F1”

Robert Kubica: “Jestem gotów by wrócić do F1”

0

Nieprawdopodobne, niemożliwe, nierealne. Te słowa słyszeliśmy w kontekście powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1. Dziś są nieaktualne, bo jak sam przyznał, jest gotów by wrócić do królowej motosportu.

Rok przygotowań, testy w niższych seriach, aż w końcu we wtorek jazda bolidem F1 z 2012 roku. Były analizy, komentarze, przypuszczenia. Aż głos na temat swojej przyszłości zabrał sam zainteresowany, potwierdzając, że powalczy o powrót do F1.

Kubica był gościem studia Sky Sport F1 Italia przy okazji weekendu GP w Kanadzie. W rozmowie z dziennikarzami udzielił kilku bardzo konkretnych i ciekawych wypowiedzi. Nie zabrakło także jasnych deklaracji z jego strony.

Na początku Kubica odniósł się do testów F1 z ekipą Renault, które odbyły się we wtorek w Walencii.

Spytali mnie, jak się czuję po teście, a ja byłem bardzo zdziwiony tym, jak zareagowało moje ciało. Miałem takie same problemy, jak po przerwie zimowej. Zrobiłem ponad 30 okrążeń w długim stincie więc było to piękne. – powiedział Polak.

Kubica wyjaśnił także, jak to się stało, że do testów doszło.

– Mam taki charakter, że nie umiem się prosić i nigdy nie zaproponowałbym testu. Na szczęście w Renault są ludzie, którzy mnie poznali i polubili i dzięki tym wspomnieniom udanej współpracy doszło do testu. Od razu po pierwszym przejeździe miałem wrażenie, jakbym niedawno jeździł. Jeździłem tak, że zapytali się mnie w trakcie, czy robiłem jakieś inne tajne testy – wyjaśniał kierowca.

Najciekawszym fragmentem dyskusji były jednak pytania odnośnie przyszłości, a odpowiedzi Roberta napawają ogromnym optymizmem.

Biorąc pod uwagę poświęcenie, powiedziałem sobie, że chcę spróbować Formuły 1. To była cudowna rzecz, ogromny krok milowy. Nie zamierzam ustępować w takim momencie, mając tak dobre odczucia psychiczne i fizyczne. Chcę iść na całość. Nie wiem, co stanie się w najbliższych miesiącach, ale zobaczymy. Osoba, która pracowała ze mną podczas testu powiedziała: “jesteś kierowcą Formuły 1”. Rozpoczyna się nowa droga i będę robił wszystko, by zaprowadziła mnie tam, gdzie chcę – przyznawał.

Polak zakończył mówiąc – “czuję się kierowcą F1 bardziej niż kiedykolwiek”.

Oto film podsumowujacy testy Roberta Kubicy z Renault:

Komentarze