Kulesza po meczu z Belgią: “Jestem wściekły”. Jak wygląda sytuacja w tabeli?

8 cze 2022, 23:46

Czesław Michniewicz postawił na ofensywny styl gry z reprezentacją Belgii. Otwarty i szybki mecz ze znacznie silniejszą reprezentacją Belgii zaowocował jednak wysoką porażką 1:6. Po pierwszej połowie można było mieć nadzieję na dobry wynik, ale druga część spotkania była całkowitą dominacją gospodarzy.

Belgia – Polska: fatalna druga połowa biało-czerwonych

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Jak się ostatecznie okazało, remis w pierwszej połowie był wręcz cudem. Belgowie powinni ze spokojem prowadzić już po 45 minutach gry, ale brakowało im odrobiny szczęścia. Raz Polaków uratował słupek, a parę razy Bartłomiej Drągowski. Oprócz niego na szczególne wyróżnienie zasługuje asysta S. Szymańskiego przy golu Lewandowskiego.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez Krychowiaka i Puchacza, którzy zostali zastąpieni przez D. Szymańskiego oraz Bereszyńskiego. Pierwsze 15 minut udało się przetrwać, ale gol na 1:2 w wykonaniu De Bruyne po błędzie Lewego wyłączył zasilanie w drużynie biało-czerwonych.

Pomimo kolejnych kilku dobrych interwencji Drągowskiego, Belgowie jeszcze cztery razy wpisali się na listę strzelców. Trzeci i czwarty gol padły po stratach w środku boiska. Przy bramce numer pięć Dendoncker, który oddał strzał z dużej odległości miał wokół siebie mnóstwo miejsca. Selekcjoner Michniewicz będzie miał wiele sytuacji do przeanalizowania razem z całą drużyną.

W Internecie aż roi się od negatywnych komentarzy odnoszących się do gry Polaków. Głos zabrał nawet Cezary KuleszaWysoka porażka boli, sam jestem wściekły, ale lodowaty prysznic czasem jest potrzebny — napisał prezes PZPN.

Sytuacja w grupie 4 dywizji A Ligi Narodów UEFA:

Polska po wygranej z Walią i porażce z Belgią zajmuje 3. miejsce w tabeli, tuż za plecami środowych rywali. Pierwsze miejsce należy do Holandii, która po wygranej 1:2 z Walijczykami ma na swoim koncie komplet punktów.

1. Holandia – 6 pkt. (6:2)
  2. Belgia – 3 pkt. (7:5)
  3. Polska – 3 pkt. (3:7)
  4. Walia – 0 pkt. (2:4)

Biało-czerwoni już w sobotę zagrają z Holandią na wyjeździe. Trzy dni później, we wtorek na PGE Narodowym będzie okazja zrewanżować się Belgom.