Kuriozalna kontuzja Senegalczyka. Kouyate z “męskim” urazem

21 lis 2022, 22:46

Niezwykłego pecha w starciu pomiędzy Senegalem i Holandią miał pomocnik afrykańskiej drużyny Cheikhou Kouyate. Zawodnik Nottingham Forest musiał opuścić murawę po tym, jak Frenkie de Jong wymierzył mu przypadkowy cios w najbardziej bolesne dla mężczyzny miejsce.

W drugim poniedziałkowym meczu na mistrzostwach świata w Katarze osłabiona brakiem Sadio Mane ekipa Senegalu grała z faworyzowaną Holandią. Drużyna Louisa van Gaala rzecz jasna uważana była za faworyta tego pojedynku, jednak aktualni mistrzowie Afryki z pewnością nie chcieli się poddawać.

Holandia lepsza od Senegalu

Mecz na Al Thumama Stadium nie porwał, zwłaszcza w pierwszej połowie. Co prawda Senegalczycy dość niespodziewanie byli stroną przeważającą, stwarzając sobie więcej dogodnych okazji bramkowych, ale do przerwy nie padł ani jeden gol. Holendrzy nie oddali nawet ani jednego celnego strzału.

Po przerwie oba zespoły były znacznie aktywniejsze pod bramką rywali, natomiast znacznie lepszą skutecznością wykazali się piłkarze z Holandii. W 84. minucie rezultat otworzył Cody Gakpo, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:0 ustalił zmiennik, Davy Klaassen.

Pechowa kontuzja Kouyate

W ostatnich fragmentach spotkania Senegalczycy musieli radzić sobie bez Cheikhou Kouyate. Piłkarz angielskiego Nottingham Forest nie był w stanie kontynuować gry i w 73. minucie został zastąpiony przez Pape Gueye. Jak się okazało, dalszą grę uniemożliwiła mu niezwykle nieprzyjemna kontuzja.

W jednym ze starć Frenkie de Jong zupełnie przypadkowo uderzył pomocnika reprezentacji Senegalu w najbardziej bolesne dla mężczyzny miejsce. Kouyate nie był w stanie nawet podnieść się z murawy i został z niej zniesiony. Trudno na ten moment określić, jak długo będzie dochodził do siebie i czy zdoła się wykurować na kolejny mecz.

W drugiej kolejce fazy grupowej Holandia zagra z Ekwadorem, który na początek mundialu wygrał 2:0 z Katarem. Senegalczycy z kolei zagrają właśnie z gospodarzami imprezy i będą mieli okazję do zrewanżowania się za porażkę z “Oranje”.