Strona główna Snooker Kwalifikacje MŚ: eliminacyjna porażka Adama Stefanówa

Kwalifikacje MŚ: eliminacyjna porażka Adama Stefanówa

0

Adam Stefanów po bardzo emocjonującym i wyrównanym meczu uległ Danielowi Wellsowi 10 – 7. To pierwsza eliminacyjna porażka Polaka w historii jego startów z zawodowcami.

Mecz rozpoczął się po myśli Walijczyka, który prowadził już 5 -1. Od tamtego momentu przy stole panował jedynie Polak. Do regulaminowej przerwy przegrywał jedynie 5 – 3. Po powrocie do stołu Adam Stefanów bardzo szybko doprowadził do remisu. Przy wyniku 6 – 6 zielonogórzanina dopadł kryzys. Do zakończenia meczu Polakowi udało się ugrać tylko jednego freama i przegrać pojedynek trzema partiami. Adam Stefanów może być zadowolony z przebiegu meczu, gdyż postawił twarde warunki doświadczonemu oponentowi, choć przed rozpoczęciem pojedynku uważany był za zdecydowanego outsidera.

Zielonogórzanin przegraną z Danielem Wellsem zakończył swój pierwszy, pełny sezon w Main Tourze. Polak zasługuje na odpoczynek i powoli może przygotowywać się do kolejnych spotkań. Adam Stefanów sezon może zaliczyć do udanych, mimo kilku porażek z wyżej notowanymi rywalami.

Komentarze