La Liga odrzuciła rejestrację nowych piłkarzy FC Barcelony. Klub potrzebuje pieniędzy

Aktualizacja: 9 sie 2022, 17:35
5 sie 2022, 19:39

Władze hiszpańskiej ekstraklasy odrzuciły rejestrację pięciu nowych piłkarzy FC Barcelony do rozgrywek, które startują 13 sierpnia. Chodzi tutaj o Lewandowskiego, Christensena, Kessiego, Raphinhię oraz Kounde. Niezarejestrowani pozostają również Dembele oraz Sergi Roberto. Klub musi zrównoważyć swoje wydatki, aby La Liga wpisała tych piłkarzy do rozgrywek.

La Liga oczekuje zbilansowania budżetu przez FC Barcelonę

Liga Typerów Polski-Sport.pl Ruchy FC Barcelony na rynku transferowym podczas trwającego okienka bez dwóch zdań imponują. Głównie dlatego, że słynny klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, a ściągnięcie tylu wartościowych piłkarzy, plus przedłużenie kontraktów z Dembele oraz Sergim Roberto wydawało się niemożliwe.

Inaczej uważał Joan Laporta, który jako prezydent Barcy doprowadził do uruchomienia różnych dźwigni finansowych. Jedną z nich była sprzedaż 25% należnych praw telewizyjnych firmie inwestycyjnej Sixth Street. Klub sprzedał również 25% udziałów Barça Studios firmie Socios.com, za co otrzymał 100 mln euro. Łącznie, uruchomienie wszystkich dźwigni zaowocowało wlaniem do klubowej kasy aż 767 mln euro.

Choć ogromne zastrzyki gotówki wystarczyły na przeprowadzenie istotnych wzmocnień, to już nie wystarczają na to, aby z tych wzmocnień skorzystać. Przynajmniej na razie, ponieważ La Liga wymaga od FC Barcelony zmniejszenia swoich zobowiązań finansowych. Ostatnia odmowa miała miejsce w dniu prezentacji Roberta Lewandowskiego.

Co dalej? Co zrobi Joan Laporta?

Joan Laporta podczas konferencj zaraz po prezentacji, przyznał, że Barcelona spełnia wszystkie wymagania i jest gotowa do zarejestrowania nowych piłkarzy, ale jeśli konieczne będą kolejne kroki, to oczywiście zostaną one zrealizowane.

Często w kontekście budżetu Barcelony poruszany jest temat Frankiego de Jonga. Holender ma zapewnione astronomiczne wynagrodzenie i nie zamierza, póki co z niego rezygnować. W hiszpańskich mediach można przeczytać, że klub postawił mu ultimatum – albo zgodzi się na obniżkę pensji, albo zostanie sprzedany.

Były piłkarz Ajaksu Amsterdam jest poważnie brany pod uwagę do zakupu przez Manchester United oraz Chelsea Londyn. Problem w tym, że de Jong publicznie przyznał, że jego celem jest pozostanie w szeregach Blaugrany. Xavi również chciałby z nim dalej współpracować.

Nie zmienia to jednak faktu, że porozumienie z de Jongiem lub nawet jego sprzedaż raczej nie wystarczą. Laporta przygotowuje więc sprzedaż kolejnych 24,5% Barça Studios do GDA Luma. Nie brakuje głosów krytykujących takie rozwiązanie, ponieważ jest ono równoznaczne ze zmniejszeniem przychodu w długoterminowej perspektywie.

W grę wchodzi również sprzedaż innych piłkarzy, ale nikt z grona Aubameyang, Depay, Pjanić czy Umtiti nie jest tak dużym obciążeniem dla budżetu, jak de Jong.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

FC Barcelona pierwszy mecz sezonu rozpoczyna 13 sierpnia z Rayo Vallecano. Dokładnie tydzień i jeden dzień mają władze Barcy na ustabilizowanie finansów i dokonanie rejestracji nowych piłkarzy.

Marcos Alonso o krok od FC Barcelony. Transfer na finiszu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA