“Czerwone” derby Rzymu. Lazio wygrywa z Romą, dobry mecz Zalewskiego

20 mar 2023, 08:38

Lazio Rzym wygrało 1:0 z AS Romą w derbach stolicy Włoch w ramach 27. kolejki Serie A. Całe spotkanie rozegrał Nicola Zalewski, który zaprezentował się z dobrej strony i otrzymał niezłe oceny za występ w tak trudnym meczu.

Zarówno Lazio, jak i AS Roma są drużynami, które mają realne szanse na walkę o wicemistrzostwo Włoch. Bardzo mało prawdopodobne jest doścignięcie liderującego Napoli, jednak walka o zajęcie drugiego miejsca w tabeli Serie A jest jak najbardziej możliwa.

Jeden gol w derbach Rzymu

Przed pierwszym gwizdkiem dwa punkty przewagi miało Lazio, dlatego poza samym rezultatem, niedzielne spotkanie było istotne właśnie ze względu na możliwą zamianę pozycji przed obie stołeczne ekipy. Z tego wzlędu wszystko zapowiadało na emocjonujące starcie i takie w istocie było.

Na przestrzeni całego meczu Lazio i Roma nie stworzyły sobie zbyt wielu dogodnych okazji, ale gospodarze zdołali przeprowadzić jedną akcję, która zapewniła im zwycięstwo. W 65. minucie Mattia Zaccagni wbiegł w pole karne z lewej strony i strzałem po długim słupku pokonał Rui Patricio, zapewniając drużynie Maurizio Sarriego zwycięstwo.

Dobry mecz Nicoli Zalewskiego

Jak można było się spodziewać, mecz stał na wysokim poziomie intensywności, ale i emocji. Gospodarze już od 32. minucie grali w przewadze po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Roger Ibanez. Tuż po końcowym gwizdku z kolei doszło do żarliwej wymiany zdań między oboma zespołami, czego skutkiem były czerwone kartki dla Bryana Cristante i Adama Marusica.

Pełne 90 minut w derbach stolicy Włoch rozegrał Nicola Zalewski. Reprezentant Polski został nieźle oceniony. Portale statystyczne WhoScored i SofaScore wystawiły mu notę 6,6 w 10-stopniowej skali.

Po zwycięstwie 1:0 Lazio Rzym awansowało na drugie miejsce w tabeli Serie A, korzystając jednocześnie z porażki Interu 0:1 z Juventusem. AS Roma z kolei pozostała na piątym miejscu z dorobkiem 47 punktów.

Juventus pokonał Inter Mediolan. Szczęsny z ważnymi interwencjami i czystym kontem