LE: Ajax Milika wyszarpał remis

17 wrz 2015, 21:08

Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował na własnym stadionie w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy z Celticem Glasgow 2:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już po ośmiu minutach prowadzili 1:0 po bramce Izraelczyka Niru Bittona. Ajax wyrównał jednak już 13 minut później, a strzelcem bramki został Viktor Fischer. Kiedy obie drużyny przygotowywały się już powoli do zejścia na przerwę ponownie prowadzenie gościom dał Lutig.

W drugiej połowie tempo gry spadło, a wicemistrzowie Holandii atakowali z coraz większym animuszem. W 62. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik, jednak wyrównanie padło dopiero w 84. minucie, a Amsterdam Arenę uszczęśliwił Lasse Schöne.

Goscie ostatnie 15 minut musieli sobie radzić w 10, bo czerwoną kartkę otrzymał stoper Celticu, Emilio Izaguirre.