LE: Asysta Jędrzejczyka, Krasnodar wygrywa

29 wrz 2016, 20:57

Krasnodar wygrał u siebie z Niceą 5:2 (2:1) w meczu fazy grupowej Ligi Europy. Artur Jędrzejczyk asystował przy pierwszej bramce.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Jędrzejczyk zdecydował się na podanie do Fedora Smolova, a ten będąc w polu karnym strzelił z woleja w lewy dolny róg bramki. 11 minut później wynik podwyższył Joazinho, ale jeszcze przed przerwą Mario Balotelli świetnie przymierzył z krawędzie pola karnego i dał nadzieję gościom na korzystny wynik.

Krasnodar bardzo mądrze rozegrał drugą połowę próbując przejąć inicjatywę i jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Dodatkowo udało się wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Joazinho. Nicea nie zamierzała jednak odpuszczać i w 71. minucie za sprawą Cypriena ponownie przybliżyła się do rywala, ale ostatecznie nie wywiozła z Rosji nawet punktu. Wynik pod koniec spotkania dwukrotnie podwyższył jeszcze Ari.

Krasnodar – Nice 5:2 (2:1)
22′ Smolov, 33′ Joazinho, 43′ Balotelli, 65′ Joazinho (k), 71′ Cyprien, 86′ Ari, 90+3 Ari