LE: Awans Krasnodaru mimo porażki z Nice. Całe spotkanie Jędrzejczyka

8 gru 2016, 22:53

FK Krasnodar z Arturem Jędrzejczykiem w składzie przegrał na wyjeździe z francuskim Nice 1:2 (0:0) w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Polski obrońca wywalczył ze swoim klubem awans z drugiego miejsca grupy I tuż za Schalke mimo, że słabo zaprezentował się w meczu z Nice. Krasnodar po bezbramkowej pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie w 52. minucie za sprawą Smolova. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy. W 64. minucie z rzutu karnego wyrównał Bosetti, a chwilę później trzy punkty zapewnił Le Marchand. Ostatnie pół godziny goście grali w dziesięciu, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Granqvist.

Artur Jędrzejczyk był ważnym punktem swojej drużyny przez całą fazę grupową, w której w sześciu meczach spędził na boisku ponad 500 minut zaliczając dwie asysty.

Nice – Krasnodar 2:1 (0:0)
64′ Bosetti (k.), 77′ Le Marchand – 52′ Smolov