LE: BVB z Piszczkiem remisuje z Liverpoolem

Aktualizacja: 8 kwi 2016, 03:21
7 kwi 2016, 22:53

Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Liverpoolem po golach Origiego i Hummelsa. Dobre 90 minut zaliczył Łukasz Piszczek.

Oba zespoły bardzo asekuracyjnie rozpoczęły pierwszą połowę. W 17. minucie Mamadou Sakho kapitalnie zablokował strzał Schmelzera z bliskiej odległości i uchronił Liverpool od straty bramki. Była to najlepsza okazja dla BVB w pierwszej połowie. 4 minuty później gorąco było pod bramką gospodarzy. Z rzutu wolnego dobrze dośrodkował Milner, Lovren główkował, ale Roman Weidenfeller był na swoim miejscu. Pierwszy gol dla The Reds padł w 36. minucie. Milner zagrał głową do wybiegającego na czystą pozycję Origiego, a ten płaskim strzałem pokonał Weidenfellera. Łukasz Piszczek robił wszystko, by zatrzymać Belga, ale tym razem nie upilnował rywala. W doliczonym czasie gry bramkarz Borussii wychodząc z bramki uratował gospodarzy przed stratą drugiej bramki. Weidenfeller wybił piłkę prosto spod nóg pędzącego samotnie Origiego.

Zaledwie 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Borussia wyrównała. Mkhitaryan wysokim podaniem w pole karne znalazł Hummelsa, który skoczył najwyżej i strzałem głową pokonał Mignoleta. Chwilę później nieprawdopodobnym refleksem popisał się Roman Weidenfeller instynktownie broniąc strzał Coutinho. Po dynamicznym początku gra uspokoiła się. Oba zespoły grały bardzo uważnie w obronie nie chcąc stracić kolejnej bramki. Futbolowe szachy trwały aż do końca spotkania.

Rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Europy odbędzie się za tydzień w czwartek o 21:05 na Anfield Road.
Bramki: 36′ Origi, 48′ Hummels

Żółte kartki: 9′ Can, 44′ Lallana, 45+5′ Weidenfeller, 52′ Reus, 81′ Papastathopoulos

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Bender (77′ Papastathopoulos), Hummels, Schmelzer – Castro, Weigl, Durm (46′ Sahin), Mkhitaryan – Reus – Aubameyang (77′ Pulisic)

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Lovren, Sakho, Moreno – Henderson (46′ Allen), Can – Lallana (78′ Firmino), Coutinho, Milner – Origi (84′ Sturridge)