LE: Cały mecz Błaszczykowskiego, Polak zmarnował dobrą okazję

17 wrz 2015, 22:54

W bardzo interesującym dla polskich kibiców meczu, grupowi rywale Lecha Poznań – ACF Fiorentina i FC Basel stanęli naprzeciw siebie. Trzy punkty pojechały do Szwajcarii, ponieważ gospodarze ulegli 1:2 (1:0). Mecz mógłby się zakończyć zupełnie innym wynikiem, gdyby na początku drugiej połowy świetną szansę wykorzystał Jakub Błaszczykowski, który zanotował pełne 90 minut.

Podopieczni Paulo Sousy, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził mistrza Szwajcarii, wyszli na prowadzenie już po trzech minutach. Bierność defensywy wykorzystał Nikola Kalinić, który wpakował piłkę do pustej bramki po nieporozumieniu na linii Marek Suchý – Tomáš Vaclík.

Goście dogodną okazję mieli w 28. minucie, lecz uderzenie młodziutkiego Breela Embolo zdołał wybronić Luigi Sepe. Chwilę po zmianie stron Błaszczykowski zmarnował świetną sytuację. Polak otrzymał podanie od wprowadzonego w przerwie Khoumy Babacara i ominął leżącego już bramkarza. Nasz reprezentant zbiegając jednak do boku zawęził sobie kąt i jego uderzenie do pustej bramki trafiło jedynie w słupek.

W 65. minucie szanse Basel na osiągnięcie korzystnego rezultatu wzrosły. Czerwoną kartkę za brutalny wślizg w nogi Embolo ujrzał bowiem Gonzalo Rodríguez. Wydarzenie to miało ogromny wpływ na dalszy przebieg rywalizacji. Już kilka minut później Szwajcarzy osiągnęli remis. Birkir Bjarnason zdecydował się na strzał z dalszej odległośći, a Sepe, który miał już futbolówkę na rękach, przepuścił to uderzenie.

W 79. minucie Mohamed El Nenny popisał się atomowym uderzeniem z około 25 metrów w samo okienko i przyjezdni objęli prowadzenie. Błaszczykowski i spółka nie byli już w stanie odpowiedzieć na tę bramkę i trzy punkty powędrowały do Bazylei.