LE: Historyczny awans klubu z Luksemburga! Pogromcy Legii w fazie grupowej!

30 sie 2018, 22:36

Dudelange sprawiło kolejną niespodziankę! Zagrają w fazie grupowej Ligi Europy!
Przed dzisiejszym meczem rewanżowym w Rumunii, mało osób wierzyło w mistrza Luksemburga. Mimo bardzo dobrej gry i zwycięstwa u siebie 2:0 z CFR Cluj, nie dawano wielkich szans na zwycięstwo w rewanżu. Zresztą, nawet bukmacherzy byli tego zadania, płacąc za wygraną Dudelange ponad 10 zł za każdą postawioną złotówkę.
Dudelange, czyli pogromcy warszawskiej Legii, ponownie wykazali się bardzo dobrą grą. W pierwszej połowie nie dali sobie strzelić bramki, a w drugiej ruszyli do ataku i w 54. minucie wygrywali już 2:0. Po 25 minutach było już 3:0 i awans wydawał się być pewny dla drużyny Dudelange. CFR Cluj zdołali w końcówce strzelić dwie bramki, ale mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Dudelange, a w dwumeczu 5:2 dla mistrza Luksemburga.
To wielkie osiągnięcie klubu, który nigdy w historii nie wystąpił w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Najbliżej awansu do fazy grupowej byli w sezonie 2012/13, eliminując po drodze Red Bull Salzburg, a odpadając dopiero w ostatniej rundzie kwalifikacji z Hapoelem Tel Awiw (przegrali dwumecz 1-7). W tym sezonie, w drodze do Ligi Europy, Dudelange pokonało w dwumeczu drużynę z Kosowa (Drita Gnjilade) 3-2, warszawska Legię 4-3 i dzisiaj CFR Cluj 5-2, grając z rundy na rundę coraz lepiej.