LE: Legia poszła w ślady Lecha. Czarny czwartek polskiego futbolu

1 paź 2015, 22:48

Legia Warszawa w drugiej serii spotkań przegrała przy Łazienkowskiej 0:2 z włoskim Napoli. Gole dla zwycięzców zdobyli Dries Mertens i Gonzalo Higuain.

Spotkanie rozpoczęło się w dość spokojnym tempie i obie drużyny ewidentnie badały swoje siły. Po pierwszym minutach jednak wszystko stało się jasne. Napoli grało pozycyjny atak, a Legia starała się szybkimi kontratakami zagrażać bramce Gabriela.

Pierwszą bardzo dobrą okazję miało jednak Napoli. W 28. minucie po strzale Davida Lopeza piłka minęła już Dusana Kuciaka. Futbolówkę z linii wybił jednak Michał Pazdan i to jemu Legia zawdzięczała remis!

Po tej sytuacji to wicemistrzowie Polski zaczęli śmielej atakować jednak nie wynikało z tego zbyt wiele, tak jak i po stronie Włochów. Koniec końców do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i piłkarze schodzili z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej, czyli dużo gry w środku pola i badanie rywala. Niestety diagnozę jako pierwsi postawili piłkarze z półwyspu apenińskiego, którzy w 53. minucie objęli prowadzenie. Kapitalnie na pamięć zagrał Callejon, a piłkę głową do bramki posłał Dres Mertens.

Po tej bramce w piłkarzy Legii wstąpiła piłkarska złość i od razu przełożyło się to na lepszą grę. Wyrównanie było blisko już pięć minut później. Po rzucie rożnym Christian Maggio posłał piłkę na poprzeczkę, ale własnej bramki i był bliski strzelenia gola samobójczego.

Niestety kilkuminutowy zryw to jedyny moment kiedy Legi dominowała przy Łazienkowskiej. W kolejnych minutach to ponownie Napoli miało inicjatywę, a sam Alan zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje.

Ostateczny cios Napoli wyprowadziło jednak w 83 minucie meczu. Kapitalną indywidualną akcje przeprowadził wicemistrz świata z brazylijskiego mundialu Gonzalo Higuain, który kropnął potężną bombę w samo okienko bramki Dusana Kuciaka.

Koniec końców spotkanie zakończyło się sprawiedliwym wynikiem 2:0. Po serii dwóch spotkań Legia ma na koncie 0 punktów z trzema straconymi i żadną zdobytą bramką. Liderem jest Napoli z bilansem 7:0!

Legia Warszawa 0:2 Napoli