LE: Legia z awansem, po słabym meczu w Finlandii

Aktualizacja: 2 sie 2019, 00:43
1 sie 2019, 20:11

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z drużyną Kuopion Palloseura po słabym spotkaniu i awansowała do trzeciej rundy Ligi Europy. Drużyna wicemistrzów Polski nie zdołała strzelić zwycięskiej bramki pomimo otrzymania rzutu karnego w ostatnich minutach spotkania rozgrywanego w Finlandii.

Początek spotkania okazał się kompletnie bezbarwnym spektaklem w wykonaniu obu stron piłkarskiego widowiska. Choć słowo widowisko jest tu kompletnie na wyrost. Liczbę składnych akcji zaaranżowanych przez fińską i polską drużynę można oszacować na palcach jednej dłoni. Dość powiedzieć, że na pierwszy celny strzał piłkarzy warszawskiej Legii czekaliśmy ponad pół godziny. Mianem wydarzenia pierwszej połowy można określić bardzo niefrasobliwe zagranie defensywy Legii, kiedy to obrońca wycofał piłkę do Majeckiego, a ten postanowił chwycić ją w ręce, czym sprokurował stały fragment gry dla gospodarzy na linii pola karnego.

W drugiej połowie obie drużyny podniosły tempo gry, co przełożyło się na większą liczbę zagrożeń zarówno pod jedną, jak i pod drugą bramką. Legia w swoich atakach była konkretniejsza, jednak Sandro Kulenovic nie potrafił trafić do siatki nawet niepilnowany z siódmego metra przed bramką. Z czasem rozkręcali się gospodarze, a warszawiacy skupiali się na kontrowaniu. W dość niespodziewany sposób legioniści otrzymali prezent w postaci rzutu karnego po zagraniu ręką Murillo w sytuacji braku bezpośredniego zagrożenia bramki. Kiedy wydawało się, że w 87. minucie dwumecz musi się zakończyć po myśli polskiej drużyny, Sandro Kulenovic ponownie nie popisał się, nie wykorzystując strzału z jedenastego metra. Taki rozwój sytuacji okazał się wodą na młyn dla gospodarzy, którzy rozpoczęli natarcie na bramkę Majeckiego. Fińskiej drużynie nawet udało się umieścić piłkę w siatce, ale strzał został oddany z pozycji spalonej. Legia ostatecznie w dość dramatycznych okolicznościach obroniła wynik 0:0 i awansowała do kolejnej rundy.

W trzeciej rundzie Ligi Europy warszawiacy zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny.

1 sierpnia 2019, 18:00 Liga Europy

KuPS – Legia Warszawa 0:0