LE: Pewne zwycięstwo Borussii, Piszczek wszedł z ławki

22 paź 2015, 19:18

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe w 3. kolejce Ligi Europy z FK Gabalą 3:1. Łukasz Piszczek wszedł na murawę w drugiej połowie.

Pierwsza bramka dla Borussii padła w 31. minucie spotkania. Autorem gola był Aubameyang, który po dwójkowej akcji z Marco Reusem umieścił piłkę w siatce z 16 metra. 7 minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie klubu z Dortmundu. Gabończyk dostał prostopadłe podanie i pokonał bramkarza rywali. W 63. minucie na murawie zameldował się Łukasz Piszczek, który wszedł za Matsa Hummelsa. W 72. minucie hattricka skompletował Aubameyang. Gabończyk dobił strzał Bendera. Honorowego gola dla azerskiego klubu w 93. minucie meczu zdobył Dodo.

Ekipa z Niemiec po 3. kolejkach jest na czele grupy C. Do tej pory uzbierała 7 punktów.

FK Gabala 1:3 Borussia Dortmund

FK Gabala: Bezotosniy, Stanković, Vernydub, Ricardinho, Dashdemirov, Dodo, Gai, Meza (Sadiqov, 83.), Zenjov (Zec, 79.), Pereyra (Zargarov, 60.), Antonov.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Park (Schmelzer, 69.), Hummels (Piszczek, 63.), Papastathopoulos, Ginter, Weigl, J. Hofmann, Gündogan (Bender, 63.), Reus, Kagawa, Aubameyang.