LE: Skromne zwycięstwo Legii

6 sie 2015, 22:47

Legia Warszawa wygrała 1:0 z FK Kukesi w meczu rewanżowym III rundy eliminacji Ligi Europy. Bramkę dla “Wojskowych” zdobył Michał Kucharczyk.

Pierwsze spotkanie zostało przerwane w około 55. minuty przy wyniku 2:1 dla Legii. Wynik ten zweryfikowano jako walkower dla polskiego zespołu, także warszawiacy przystępowali z solidną zaliczką do rewanżu. Być może brak presji wyniku spowodował, że Legioniści nie dążyli do zdominowania rywala. Henning Berg nie wystawił też wszystkich najlepszych gracz, na ławce zasiedli bowiem Guilherme i Nikolić. Z pewnością wpłynęło to na jakość akcji ofensywnych, bowiem wiele dośrodkowań i podań prostopadłych nie znajdowało drogi do adresata. Najważniejszą, a zarazem najgorszą informacją była kontuzja Michała Żyro, której nabawił się w 45. minucie. Najprawdopodobniej skrzydłowy skręcił staw skokowy. Nie wiadomo jeszcze ile czasu potrwa jego pauza.

Piłkarze Legii agresywniej wyszli na drugą część gry. I to się opłaciło, bo już w 47. minucie wyszli na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Michał Kucharczyk, który strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gości. Po tym golu mecz znów obie drużyny  grały tak jak w I połowie – wolno, bez ryzyka, a przy tym niedokładnie. “Wojskowi” mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie, mieli bowiem kilka okazji, w których zabrakło jednego, dwóch celnych ostatnich podań. Warto odnotować, że w europejskich pucharach zadebiutowali Rafał Makowski i Robert Bartczak. Ich występy należy ocenić poprawnie.

Mecz nie porywał, jednak zwycięstwo Legionistów było zasłużone. Byli bowiem stroną dominującą, należy się cieszyć także z tego, że Legia “zarobiła” punkty do rankingu polskich drużyn.

O tym z kim Legia zagra w IV rundzie zadecyduje losowanie.

Legia Warszawa – FK Kukesi 1:0