LE: Śląsk Wrocław zwycięża na gorącym terenie!

Aktualizacja: 3 lip 2015, 00:06
2 lip 2015, 21:49

Śląsk Wrocław po ciężkim meczu pokonał na wyjeździe słoweńskie NK Celje 1:0 i jest bardzo bliski awansu do II rundy Ligi Europy! Jedyną bramkę zdobył Robert Pich.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego od samego dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 6 minucie pierwszą szansę miał Grajcar jednak nie udało mu się skierować piłki do bramki.

10 minut później bramkę dla Śląska mógł strzelić Flavio Paixao, ale jego strzał również nie znalazł drogi do bramki.

To co nie udało się Portugalczykowi i Słowakowi w 32. minucie udało się Robertowi Pichowi. Piłkę do Słowaka dogrywał Paixao, a Pich pięknie przymierzył i wyprowadził Śląsk na prowadzenie.

Druga połowa rozgrywana była w zdecydowanie wolniejszym tempie. Śląsk zdecydowanie się wycofał i liczył na kontry, z kolei Słoweńcy nieudolnie próbowali zagrozić bramce Pawełka.

Celje na dobre zagroziło gościom na kwadrans przed końcem. Sam na sam z polskim bramkarzem znalazł się Tezak, ale Pawełek fantastycznie interweniował. Dwie minuty później odpowiedzieć mógł Paixao, ale nie wykorzystał idealnego dośrodkowania z lewej strony. Bliźniaczą sytuację 5 minut później miał Pich, ale również nie trafił do bramki Celje.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Śląsk przed rewanżem we Wrocławiu jest w świetnej sytuacji!