LE: APOEL pokonany w Gelsenkirchen, Piątkowski nie dostał szansy

26 lis 2015, 20:53

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało APOEL Nikozja 1-0 (0-0) w spotkaniu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Występujący w cypryjskim zespole Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie była widoczna przewaga zespołu z Niemiec. Schalke stwarzała sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowej, ale słaba skuteczność spowodowała, że w tej części gry bramek nie było. APOEL umiejętnie się bronił i czasami wyprowadzał groźne kontry. Drugie 45 minut wyglądało bardzo podobnie. W 67. minucie znakomitą sytuacje dla ekipy z Nikozji zmarnował Morais. Znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a piłka po jego strzale obronił Fährmann. Jedyną bramkę w spotkaniu kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdobył Choupo-Moting, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki APOEL-u. Mogło być jeszcze 2-0, ale karnego nie wykorzystał Aogo.

Dzięki tej wygranej Schalke wciąż jest liderem grupy K, natomiast APOEL zajmuje ostatnie miejsce.