Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary LE: Znamy potencjalnych rywali Legii Warszawa!

LE: Znamy potencjalnych rywali Legii Warszawa!

1
Foto: goal.com

Zwycięstwo nad Sportingiem Lizbona, zapewniło warszawskiej Legii awans do 1/16 Ligi Europy, gdzie czekają na nią równie trudne wyzwania jak w fazie grupowej Ligi Mistrzów. To, że Wojskowi trafią na klasowego rywala jest niemal pewne w 100%, a jedyną szansą na trafienie słabszego przeciwnika jest szczęśliwe losowanie, które jest rzadkością w przypadku polskich zespołów.

Potencjalnymi przeciwnikami, którzy tak jak Legia również odpadli z Ligi Mistrzów są: FC Kopenhaga, Olympique Lyon, Tottenham Hotspur oraz Besiktas Stambuł. Najbardziej niewygodnym rywalem wydaje się drużyna z Anglii, która gra bardzo ofensywnie, a w swoich szeregach ma bardzo dużo wartościowych piłkarzy. Najgorszą opcją jest rywal z Turcji, który jest nieobliczalny pod względem piłkarskim, a także organizacyjnym. Chodzi przede wszystkim o wyjazd do Turcji, gdzie jak wiadomo na trybunach dzieją się cuda.

Rywalami mogą być również zwycięzcy grup w Lidze Europy. W tym szeregu jest również wiele klasowych zespołów, w których mimo wszystko Wojskowi mogą znaleźć odpowiedniego i pasującego do ich gry rywala. Na liście klasowych zespołów m.in.: Zenit Sankt Petersburg, Szachtar Doniec oraz AS Roma. Legia może trafić również na FC Schalke oraz Fiorentine, co by było bardzo ciekawą i optymistyczną opcją. Stołeczny klub może trafić również na Ajax Amsterdam, który wyeliminował ich w fazie pucharowej Ligi Europy w sezonie 2014/2015.

Losowanie odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia.

1 komentarz