Lech deklasuje Zagłębie w meczu kontrolnym

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
2 lip 2016, 13:26

Lech Poznań pokonał Zagłębie Lubin 3:0 w sparingu rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim.

Początek spotkania zaczął się w miarę spokojnie, choć mieliśmy okazję obserwować groźne ataki Zagłębia Lubin. “Miedziowi” przeprowadzili dobrą akcję w 10. minucie, ale nic z tego nie wyszło. Znakomicie odpowiedział na to Nicki Bille Nielsen, który chwilę później wpakował piłkę do siatki.

Podopieczni Jana Urbana nie odpuszczali i za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik meczu, co udało się Maciejowi Gajosowi w 34. minucie. Przepiękna bramka po dwójkowej wymianie piłki z Szymonem Pawłowskim, który odegrał futbolówkę koledzę, a ten z pierwszej piłki nie dał szans golkiperowi Zagłębia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć były ku temu jeszcze dobre okazje.

Po zmianie nieco przebudzili się gracze z Lubina, ale to nie wystarczyło. Przeprowadzili kilka skłdnych, ciekawych akcji, jednak obrona Lecha poradziła sobie z nimi, a w ostatecznym rozrachunku wygrali 3:0. Wynik w 80. minucie ustalił Jóźwiak.