Lech ogrywa Podbeskidzie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:36
29 kwi 2015, 22:30

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Podbeskiedzie Bielsko-Biała 2:0! Bramki w tym meczu zdobyli Formella i Hamalainen.

Poznaniacy zaczęli mecz w zmienionym składzie, zagrali Kadar, Djum, czy Keita. Te zmiany nie przyniosły jednak spodziewanego efektu. Gra Lecha się nie kleiła, a Podbeskidzie miało dogodne okazje. Groźny strzał na bramkę Zajaca oddał Keita ale bramkarz dobrze sparował piłkę na rzut rożny.

Pierwsza połowa nie była przyjemna dla oka. W przerwie Skorża wpuścił na boisko Hamalainena i Pawłowskiego i gra Lecha od rzu wyglądała lepiej.

Już w 48. minucie Lech objął prowadzenie za sprawą Formelli, który wykorzystał błąd obrońcy Podbeskiedzia i pewnym strzałem pokonał Zajaca. Podbeskiedzie po straconym golu zaczęło grać odważniej, ale brakowało wykończenia akcji.

Lech grał ewidentnie lepiej od gospodarzy i w samej końcówce podwyższył na 2:0. Bramkę zdobył Hamalainen po świetnym podaniu Pawłowskiego.

Podbeskiedzie B-B 0:2 Lech Poznań (Formella 48′, Hamalainen 88′)