Lech pewnie wygrał z Żalgirisem. Po przerwie się nie przemęczał

27 lip 2023, 22:24

Lech Poznań wypracował sobie niezłą zaliczkę przed rewanżem w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Drużyna Johna van den Broma pokonała u siebie 3:1 Żalgiris Wilno i na rewanż będzie jechała w roli wyraźnego faworyta.

Trzy ciosy Lecha w pierwszej połowie

Piłkarze Johna van den Broma bardzo dobrze weszli w to spotkanie, czego efektem był szybko strzelony gol. W 11. minucie Elias Andersson znakomicie dograł do wychodzącego na wolne pole Dino Hotica, a ten pięknym strzałem głową zdobył swoją premierową bramkę w barwach Lecha Poznań.

Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 41. minuty. W polu karnym po wcześniejszym dośrodkowaniu pozostał Antonio Milić, który najprzytomniej się zachował po wrzutce Joela Pereiry i sprytnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

Na tym jednak “Kolejorz” nie zakończył, jeśli chodzi o zadawane ciosy Żalgirisowi w pierwszej części spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Radosław Murawski zdecydował się na strzał z dalekiej odległości i pięknym uderzeniem po raz trzeci uszczęśliwił kibiców zebranych na trybunach.

Inny Lech w drugiej połowie

Po zmianie stron Lech nie wykazywał już aż tak wyraźnego animuszu w ofensywie, a na dodatek w 57. minucie dał sobie wbić bramkę. Nieopodal własnego pola karnego Jesper Karlstroem wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę na rzecz Antona Fase, a ten huknął z dystansu i w pięknym stylu zniwelował straty.

W dalszych fragmentach mecz nieco się uspokoił. Żalgiris miał kilka okazji, głównie po błędach zawodników Lecha, natomiast piłkarze “Kolejorza” nie mieli już zbytnio ochoty na podwyższanie wyniku, dlatego mecz zakończył się rezultatem 3:1.

Lech Poznań vs Żalgiris Wilno 3:1
1:0 Dino Hotić 11′
2:0 Antonio Milić 41′
3:0 Radosław Murawski 45+2′
3:1 Anton Fase 57′

Taki wynik sprawia, że Lech Poznań będzie zdecydowanym faworytem w rewanżowym spotkaniu. Mecz w Wilnie, decydujący o awansie do trzeciej rundy eliminacji odbędzie się w czwartek, 3 sierpnia o godzinie 18:00.

Legia męczyła się w Kazachstanie. Wymęczyła remis 2:2 z Ordabasami