sobota, 13 sierpnia, 2022

Lech Poznań cały czas walczy o Afonso Sousę. Ma jednak poważną konkurencję

Mistrzowie Polski pracują nad transferem, który znacznie podniósłby jakość drużyny w drugiej linii. Negocjacje dotyczące Afonso Sousy są jednak bardzo skomplikowane, a Lech Poznań, jeśli chce kupić portugalskiego zawodnika, musi podnieść swoją ofertę.

Vitoria Guimaraes chce uprzedzić włodarzy Lecha Poznań

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Już niedługo Kolejorz rozpocznie zmagania w eliminacjach Ligi Mistrzów. Z kolei w połowie lipca piłkarzom Lecha Poznań dojdą spotkania w Ekstraklasie. W związku z tym włodarze klubu chcą wzmocnić zespół, aby ten mógł z sukcesami rywalizować na kilku frontach w sezonie 2022/2023.

Priorytetem transferowym mistrzów Polski ma być wzmocnienie drugiej linii. Dlatego też klub zainteresował się Afonso Sousą. Lech Poznań zaoferował za Portugalczyka 800 tysięcy euro. Jego aktualny klub, Belenense, odrzucił jednak tę propozycję. W ich opinii utalentowany 22-latek jest bowiem wart minimum 1,2 miliona euro.

Należy założyć, że w jakimś sensie to gra ze strony działaczy Belenense, ale z drugiej wiele wskazuje na to, że 800 tys. euro może się okazać za mało. Natomiast warto jeszcze raz podkreślić, że ten transfer nie upadł. Jest natomiast mocno zagrożony – napisał Piotr Koźmiński, dziennikarz portalu „WP Sportowe Fakty”.

Dodatkowo problemem dla Lecha jest to, że zawodnikiem interesuje się również Vitoria Guimaraes. Jak informuje „A Bola”, portugalski zespół już teraz przebił ofertę polskiej drużyny. Poza tym pomysł pozostania w swoim kraju ma podobać się samemu zawodnikowi, który chętnie uniknąłby tak dalekiej przeprowadzki.

Afonso Sousa w kampanii 2021/2022 aż 33 razy przywdziewał trykot Belenense. Dla portugalskiej drużyny strzelił w tym czasie trzy gole i zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z klubem jest ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Pedro Tiba już w nowym klubie. Portugalczyk nie zagra w Ekstraklasie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA