Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Lech Poznań chce zimą wzmocnić atak. Rozważa sprowadzenie młodego napastnika

Lech Poznań chce zimą wzmocnić atak. Rozważa sprowadzenie młodego napastnika

0

Najskuteczniejszym piłkarzem Lecha Poznań w tym sezonie Lotto Ekstraklasy jest Christian Gytkjær, który w 20 kolejkach uzbierał 7 trafień. Drugi z napastników w kadrze „Kolejorza”, Nicki Bille Nielsen wciąż natomiast zawodzi, notując we wszystkich rozgrywkach tylko 3 gole (z czego 2 z rzutów karnych). Klub z Wielkopolski rozważa więc wzmocnienie swojego ataku poprzez skrócenie wypożyczenia Pawła Tomczyka, który jesienią ogrywał się w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

19-letni wychowanek Lecha został w lipcu wypożyczony do klubu Nice I Ligi na rok, jednak w umowie między drużynami jest zawarta klauzula jego skrócenia już w zimowym okienku transferowym. Władze 4. ekipy Lotto Ekstraklasy poważnie biorą pod uwagę taką możliwość, o czym informuje „katowickisport.pl”.

Tomczyk w barwach „Górali” zanotował 6 trafień i 2 asysty w 19 ligowych występach. Dobrą formę prezentuje również w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski. W ekipie Czesława Michniewicza 3-krotnie trafiał już do siatki rywali, mimo że 4 z 5 rozegranych meczów rozpoczynał na ławce rezerwowych.

Komentarze