Lech Poznań nie zawiódł. Remis na start Ligi Młodzieżowej UEFA

4 paź 2023, 16:21

Młodzieżowa drużyna Lecha Poznań wywalczyła bilet do młodzieżowej Ligi Mistrzów. Kolejorz zmagania w Champions League rozpoczął od pierwszej rundy ścieżki mistrzów krajowych. W pierwszym meczu z francuskim FC Nantes padł remis 1:1. Wszystko rozstrzygnie się więc dopiero w rewanżu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Młodzieżowa UEFA. Lech zachował szanse na awans

Młodzi zawodnicy Kolejorza, który na co dzień prowadzi Bartosz Bochiński, okazali się najlepszym zespołem w Polsce w kategorii do lat 19. Tym samym wywalczyli prawo do gry w młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA. Zawodnicy Kolejorza rywalizację rozpoczęli w pierwszej rundzie ścieżki mistrzów krajowych. Ten etap składa się z dwóch faz.

Na początek młodym piłkarzom Lecha Poznań U19 przyszło zmierzyć się z młodzieżową drużyną FC Nantes. Na stadionie Akademii we Wronkach padł remis 1:1. Pierwszego gola strzelił Kolejorz. W 35. minucie do siatki trafił Norbert Pacławski, któremu asystował zaledwie 16-letni Igor Stankiewicz.

Kolejorz nie dowiózł przewagi do końca meczu. W 68. minucie stan rywalizacji wyrównał Sankoumba Toure. Losy meczu na korzyść gospodarzy mógł przechylić jeszcze Mikołaj Tudruj. W ostatniej chwili zatrzymał go jednak jeden z piłkarzy FC Nantes, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Warto podkreślić, że Lech, aby zagrać fazie play-off głównego turnieju, musi nie tylko pokonać w dwumeczu FC Nantes, ale także poradzić sobie z kolejnym rywalem. Tym potencjalnie może być wygrany z pary Malmö – HJK.