Lech Poznań przegrywa swój drugi sparing. Stałe fragmenty do poprawy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:41
26 sty 2019, 20:40

Lech Poznań w swoim drugim sparingu, podczas obozu przygotowawczego w Turcji, przegrał 1:2 z SK Sturm Graz. W kipie Kolejorza zadebiutowało kilku młodych zawodników.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne panujące w tureckiej Antalyi sobotnie sparingi Lecha (miały być dwa) początkowo było przekładane na późniejszą godzinę, a potem odwołane. Ostatecznie do jednego z nich doszło, ale na innym obiekcie.

Kolejorz mecz rozpoczął silnym zestawieniu z m.in. Darko Jevticiem, Kamilem Jóźwiakiem czy Christianem Gytkjaerem. Mecz początkowo układał się pod dyktando podopiecznych Adama Nawałki. To oni stwarzali sobie więcej okazji, ale niestety byli nieskuteczni. Najpierw Kamil Jóźwiak pognał lewą flanką boiska i wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie było niecelne. Kilka minut później fantastyczną piłkę z głębi pola posłał Darko Jevtić, ale w sytuacji sam na sam Maciej Makuszewski nie zachował się najlepiej i trafił wprost w bramkarza.

W 30. minucie z narożnika boiska dośrodkowywał piłkę Thomas Schrammel i po chwili nie dotknięta przez nikogo futbolówka zatrzepotała w siatce. Niedługo po tym kolejna sytuacja dla Austriaków po rzucie rożnym, ale tym razem upiekło się lechitom. Podopieczni Adama Nawałki mieli ogromne problemy z obroną podczas stałych fragmentów gry co potwierdziła jeszcze przed przerwą kolejna świetna sytuacja Sturmu Graz. Tym razem dogranie z rzutu wolnego i tylko dobre ustawienie Matusa Putnockiego, który złapał piłkę, sprawiło, że nadal było tylko 0:1.

Po przerwie na placu gry pojawili się m.in. Mihai Radut, Juliusz Letniowski, czy debiutujący Mateusz Skrzypczak który był testowany na pozycji defensywnego pomocnika.

W 78. minucie było już 2:0. Akcja lewą stroną boiska i Ljubić podwyższa stan rywalizacji. Nieco lepiej w tej sytuacji mógł zachował się Rafał Janicki. W końcówce meczu podopieczni Adama Nawałki starali się odwrócić losy rywalizacji. Najbliżej szczęścia był Letniowski, który dobrze uderzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, ale świetną interwencją popisał się bramkarz rywali. W doliczonym czasie gry wypożyczony z Lechii defensor nieco okupił swoje winy strzelając bramkę na 1:2.

Lech Poznań 1:2 Sturm Graz

Lech: Matus Putnocky – Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Wiktor Pleśnierowicz (69′ Dimitris Goutas), Vernon de Marco – Tomasz Cywka (75′ Mateusz Skrzypczak), Łukasz Trałka – Kamil Jóźwiak (85′ Karol Smajdor), Darko Jevtić (46’ Mihai Radut), Maciej Makuszewski (72′ Juliusz Letniowski) – Christian Gytkjaer (75′ Paweł Tomczyk)

Sturm:Jorg Siebenhandl – Fabian Koch, Anastasios Avolnitis, Lukas Spendlhofer, Thomas Schrammel – Tobias Koch, Philpp Huspek, Ivan Ljubic, Otari Kiteishvili, Michael Lema, Philpp Hosiner