Lech Poznań rozgromił Dinamo Batumi! Kapitalny mecz “Kolejorza”

21 lip 2022, 20:01

Lech Poznań rozbił Dinamo Batumi 5:0 w drugiej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji. Mistrzowie Polski wreszcie zaprezentowali takie umiejętności, na jakie ich stać. Zwłaszcza pierwsza połowa stanowiła pieczęć jakości “Kolejorza”.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Znakomita pierwsza połowa meczu

Lech Poznań trafił do drabinki kwalifikacyjnej Ligi Konferencji po przegranym dwumeczu z Karabachem Agdam w eliminacjach Champions League. Po wpadce już w pierwszej kolejce naszej rodzimej Ekstraklasy ze Stalą Mielec (0:2), niektórzy sympatycy drużyny “Kolejorza” drżeli o ostateczny rezultat spotkania przeciwko Dinamem Batumi.

Piłkarze Lecha rozpoczęli pojedynek z olbrzymią intensywnością. Pierwszą bramkę zdobył Michał Skóraś, który świetnie przymierzył z dystansu i umieścił futbolówkę w sieci. Kilkanaście minut później trafieniem popisał się Joao Amaral, a pieczęć na znakomitej grze poznańskiej lokomotywy postawił wspomniany Skóraś. Do przerwy 3:0 na korzyść Lecha.

Lech Poznań rozbił Dinamo Batumi

W drugiej połowie obraz gry nie uległ diametralnej zmianie. “Kolejorz” wciąż atakował i w 66. minucie to przyniosło efekt w postaci gola. Kristoffer Velde pięknie zagrał z głębi pola w kierunku Amarala, ten dobrym przyjęciem przygotował sobie piłkę do strzału i uderzył ją w lewy róg bramki strzeżonej przez Lazare Kupatadze. Jednak ostateczny cios zadał Mikael Ishak.

Lech dowiózł wynik 5:0 do końcowego gwizdka i przed rewanżem w Gruzji są w niezwykle komfortowym położeniu. Druga potyczka obu drużyn odbędzie się za tydzień.