Lech Poznań pobije rekord? Duże zainteresowanie meczem LKE

6 lut 2023, 20:01

Do wyczekiwanego przez kibiców meczu Lech Poznań – FK Bodo/Glimt pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie, a już zapowiada się, że Kolejorz pobije podczas 1/16 finału Ligi Konferencji Europy jeden ze swoich rekordów. Chodzi o najlepszą frekwencję w spotkaniu europejskich pucharów zanotowaną na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w rundzie wiosennej.

Lech Poznań doskonale poradził sobie w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. W ostatnim meczu Kolejorz rozprawił się z drużyną Villarreal 3:0 i wywalczył awans do 1/16 finału tego turnieju. Teraz drużynę prowadzoną przez Johna van den Broma czeka starcie z norweskim FK Bodo/Glimt.

Lech Poznań miał już sprzedać 25 tysięcy biletów na mecz LKE

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lutego na Aspmyra Stadion w Norwegii. Rewanż będzie miał natomiast miejsce na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Przy tej okazji Lech Poznań może pobić jeden z rekordów frekwencji.

Ze wszystkich wiosennych spotkań w europejskich pucharach mecz z udziałem Kolejorza oglądało raz 29 133 kibiców. Miało to miejsce 17 lutego 2011 roku. Wówczas drużyna grała z portugalskim SC Braga w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Z kolei już 20 stycznia Lech za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych informował, że na ponad miesiąc przed mecze z FK Bodo/Glimt sprzedał ponad 22 tysiące wejściówek. To już w tym momencie drugi wynik w historii klubu podczas rudny wiosennej europejskich pucharów.

Szansa na pobicie rekordu jest duża, a portal “WP Sportowe Fakty” poinformował, iż w poniedziałek 6 lutego ponad 25 tysięcy biletów miało znaleźć już swoich nabywców. Osiągnięcie najwyższej frekwencji wydaję się więc być jak najbardziej realnena, gdyż do meczu pozostały jeszcze dwa tygodnie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA