Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lech Poznań zainteresowany obrońcą Dunajskiej Stredy!

Lech Poznań zainteresowany obrońcą Dunajskiej Stredy!

0
fot. Maciej Figielek

Jak informuje na Twitterze Michał Trela, dziennikarz Przeglądu Sportowego, Lech Poznań sonduje możliwość pozyskania Lubomira Satki ze słowackiego DAC Dunajska Streda.

Satka to 23-letni środkowy obrońca pochodzący ze Słowacji. Na co dzień występuje w zespole DAC Dunajska Streda, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Z klubem tym za nieco ponad dwa tygodnie w I rundzie eliminacji Ligi Europy zmierzy się Cracovia. Ewentualny transfer mógłby więc osłabić pucharowego rywala Pasów.

Słowak stanowił bowiem trzon defensywy Dunajskiej Stredy, w barwach której w minionym sezonie zanotował aż 37 spotkań (4 bramki i asysta). Na swoim koncie ma w sumie ponad 50 występów w lidze naszych południowych sąsiadów. Satka to także 6-krotny reprezentant Słowacji, który zanotował również kilka występów w młodzieżowej drużynie swojego kraju. W przeszłości był piłkarzem Newcastle United, w którym występował głównie w zespole U23 w Premier League 2.

Kontrakt zawodnika z Dunajską Stredą obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został inny gracz tego klubu, Tomas Huk.

Komentarze