Lech przegrywa z Fiorentiną

5 lis 2015, 23:37

Nie było drugiej niespodzianki w meczach pomiędzy zespołami Lecha i Fiorentiny. Tym razem lepszy okazał się zespół z Florencji, który wygrał 0:2. W drużynie gości 73 minuty zagrał Jakub Błaszczykowski.

Początkowe minuty zgodnie z przewidywaniami należały do gości. Trener Paulo Sousa po porażce na własnym stadionie przywiózł do Poznania mocniejszy skład niż ten, który grał dwa tygodnie temu przeciwko Lechowi.

Jeżeli chodzi o ataki “Kolejorza” to z całą pewnością poznańskim kibicom mocniej zabiły serca, kiedy w 10 minucie Szymon Pawłowski uderzył z dystansu minimalnie niecelnie. Z biegiem czasu gra zaczęła się jednak wyrównywać a zawodnicy gości zaczęli sprawiać wrażenie takich, którzy nie do końca poważnie traktują Mistrzów Polski. Kiedy gra toczyła się pod polem karnym Poznaniaków akcje Fiorentiny były wolne. Nie było w nich elemntu zaskoczenia. Natomiast po drugiej stronie boiska nie było może jakichś klarownych sytuacji dla Lecha, ale w pewnym momencie było ich nawet więcej niż Fiorentiny. Niestety jednak w 42 minucie Josip Ilicić wykorzystał rzut wolny podyktowany za faul Dariusza Dudki na Giuseppe Rossim i mieliśmy 0:1.

Druga połowa to takie deja vu tego co widzieliśmy w pierwszej części gry. Fiorentina spokojnie rozgrywa swoje akcje zupełnie nie przejmując się tym, że jednobramkowa przewaga niczego nie przesądza. Lech natomiast próbował atakować, jednak zbyt wiele groźnego z tego nie wynikało. Najbliżej szczęścia Lechici byli w 78 minucie, kiedy piłka po strzale Gergo Lovrencsicsa przeleciała obok słupka. Powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą potwierdziło się. Kilka minut po tej sytuacji Josip Ilicić wykorzystał systuację sam na sam z Jasminem Buriciem i stało się jasne, że to goście zdobędą 3 pkt.

W zespole Fiorentiny 73 minuty zagrał Jakub Błaszczykowski. Polak zaliczył bezbarwny występ.

Lech Poznań – ACF Fiorentina 0:2 (0:1)
0:1 – Josip Ilicić 42′
0:2 – Josip Ilicić 83′

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Tamas Kadar – Abdul Aziz Tetteh (72′ Denis Thomalla), Łukasz Trałka – Dariusz Formella (60′ Gergo Lovrencsics), Karol Linetty, Szymon Pawłowski – Kasper Hamalainen (77′ Maciej Gajos).

ACF Fiorentina: Luigi Sepe – Nenad Tomović, Gonzalo Rodriguez, Davide Astori, Federico Bernardeschi – Matias Vecino, Mario Suarez (79′ Milan Badelj), Jakub Błaszczykowski (72′ Marcos Alonso), Matias Fernandez, Josip Ilicić – Giuseppe Rossi (63′ Nikola Kalinić).

Żółta kartka: Karol Linetty (Lech).