Udana pogoń Lecha w Szczecinie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:41
14 lut 2015, 20:18

W Szczecinie miejscowa Pogoń podejmowała Lecha Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Wynik już w 3. minucie meczu otworzył Król Strzelców ekstraklasy, Marcin Robak. Wróciły zatem obrońcom “Kolejorza” demony przeszłości, kiedy to Robak rok temu zdobył w meczu z Wielkopolanami aż 5 bramek.

Lechici jednak nie złożyli broni i raz po raz atakowali. W bramce “Portowców” dobrze był jednak dysponowany Radosław Janukiewicz, który kilkakrotnie uratował swój zespół przed stratą gola, m.in.: w 38 minucie po strzale Formelli.

Janukiewicz skapitulował dopiero w ostatniej akcji meczu. Po stracie piłki przez Pogoń z kontrą ruszył Lovrencsics. Zauważył wbiegającego na pole karne Arajuuriego, który bez zastanowienia oddał strzał. Piłka mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza gospodarzy wturlała się do bramki.

Po tym meczu Lech zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 33 punktów, zaś Pogoń jest 7. i ma punktów 28.