Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Z Lecha do angielskiej Championship?

Z Lecha do angielskiej Championship?

0

W najbliższych dniach ma się wyjaśnić przyszłość Muhameda Keity, którego wypożyczenie z Lecha Poznań do norweskiego Stroemgodset wygasa za dwa tygodnie. Zainteresowanie 26-letnim pomocnikiem wyrażają kluby z angielskiej Championship. 

Wokół przyszłości Muhameda Keity wciąż jest wiele niejasności, jednak jedno jest pewne – piłkarz do Poznania już nie wróci. Sam zawodnik przyznaje, że w Polsce czuł się zagubiony, co przekładało się na jego przeciętną dyspozycję na boisku. Miejsca dla Keity w składzie Kolejorza nie widzi także trener Jan Urban, wykluczając jego powrót do Poznania.

Norweski piłkarz gambijskiego pochodzenia trafił na Bułgarską w 2014 roku z klubu Stroemgodset, jednak nie zawojował Ekstraklasy. W barwach Lecha rozegrał 19 spotkań, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Jesienią 2015 r. Keita został wypożyczony do norweskiego Staebekk, a następnie do… Stroemgodset. W nowym zespole odżył, stając się kluczowym zawodnikiem i zakończył sezon z dorobkiem czterech bramek i dwóch asyst w jedenastu meczach.

Jaka więc przyszłość czeka 26-letniego zawodnika? Możliwe są dwie opcje – ponowne wypożyczenie do Stroemgodset lub sprzedaż. Wariant drugi jest bardziej prawdopodobny, gdyż zawodnikowi pozostał jeszcze tylko rok kontraktu z Lechem, więc jest to ostatni dzwonek by na nim zarobić. Według informacji norweskich mediów, mecze z udziałem Keity obserwowali wysłannicy dwóch angielskich klubów, występujących w Championship : Fulham oraz Queens Park Rangers. Chęć wykupienia pomocnika wyraża również  Stroemgodset. Wartość rynkowa Muhameda Keity jest szacowana na ok. pół miliona euro.

 

Komentarze