Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lecha Poznań opuści dziesięciu zawodników!

Lecha Poznań opuści dziesięciu zawodników!

0
fot. Maciej Figielek

Lech Poznań, który w ostatniej kolejce zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej latem pożegna się z minimum dziesięcioma zawodnikami – poinformował wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Kolejorz nie przedłuży umów z Jasminem Buriciem, Matusem Putnockym, Nikolą Vujadinoviciem, Marcinem Wasielewskim, Maciejem Gajosem oraz Łukaszem Trałką. Z wypożyczeń do swoich klubów wróci Veron De Marco, Dimitris Goutas oraz Rafał Janicki. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Mihai Radut, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2020 roku.

Z zespołem może pożegnać się Robert Gumny oraz Darko Jevtić, którzy budzą zainteresowanie zagranicznych klubów.

Nie komentowaliśmy w ostatnim czasie doniesień prasowych, ale decyzje zapadły już na początku roku. Poprzedni sztab szkoleniowy z trenerem Adamem Nawałką na czele poprosił nas bowiem, żeby wstrzymać się z komunikowaniem naszych postanowień. Nie uzależnialiśmy jednak kroków kadrowych od wyjaśnienia sytuacji w ligowej tabeli. Takie same byłyby zarówno, gdybyśmy byli w czołówce, jak i po wypadnięciu z pierwszej ósemki. Po pierwsze, doszliśmy do wniosku, że średnia wieku drużyny jest zbyt wysoka i potrzebne są poważne zmiany oraz odmłodzenie, w tym kierunku będziemy działać. Po drugie i najważniejsze, uznaliśmy że obecna ekipa jest po przejściach i ma na koncie tyle przegranych, zwłaszcza w kluczowych momentach ostatnich sezonów, że najwyższa pora wpuścić jak najwięcej świeżej krwi do naszej szatni – poinformował na łamach oficjalnego serwisu „Kolejorza” wiceprezes Piotr Rutkowski.

Komentarze