Lechia coraz bliżej europejskich pucharów, Pogoń spada w tabeli

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
19 kwi 2016, 22:15

Na własnym stadionie Lechia Gdańsk radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Gdańszczanie potwierdzili to w dzisiejszym meczu, pewnie pokonując Pogoń Szczecin 2:0 (1:0), co dało im znaczny awans w tabeli, między innymi kosztem podopiecznych Czesława Michniewicza.

Już po dziewięciu minutach Lechia objęła prowadzenie. Marco Paixao próbował powtórzyć swój niedawny wyczyn i zdobyć gola przewrotką, lecz tym razem wyszła z tego “tylko” asysta do Milosa Krasicia, który pokonał Dawida Kudłę. Nie minęło pół godziny, a gospodarze mogli prowadzić już 2:0. Uderzenie Michała Chrapka minimalnie minęło jednak lewy słupek golkipera Pogoni.

W jednej z ostatnich akcji gdańszczan Aleksandar Kovacević pokusił się o strzał z dystansu, zmuszając Kudłę do interwencji i wybicia piłki na rzut rożny. Ataki gospodarzy nie ustawały po zmianie stron. Kilka minut po przerwie groźnie zaatakował Kuświk z Paixao, lecz dośrodkowanie Portugalczyka zatrzymał – nie bez kłopotów – Kudła.

W 54. minucie Kovacević ponownie spróbował swoich sił z dystansu. Tym razem nie trafił między słupki, lecz niewiele brakowało.

Drugi gol padł w 66. minucie łupem Grzegorza Wojtkowiaka. Reprezentant Polski wykorzystał dośrodkowanie Krasicia z rożnego, ustalając rezultat na 2:0 i przypieczętowując awans Lechii na czwarte miejsce w tabeli.

Najgroźniejsza okazja Pogoni Szczecin miała miejsce w 78. minucie. Znakomicie pokazał się jednak Vanja Milinković-Savić, który obronił uderzenie Rafała Murawskiego. W samej końcówce defensywie Lechii zagroził jeszcze Łukasz Zwoliński, lecz udanie zablokował go Wojtkowiak