Lechia Gdańsk ma duży problem. Jeśli zagra w barażach, to nie u siebie

3 sty 2024, 14:52

Lechia Gdańsk walczy o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Jednym ze scenariuszy na koniec sezonu w Fortuna 1. Lidze jest to, że zespół z Pomorza zagra o awans w barażach. Jeśli tak się faktycznie stanie, to domowych meczów najpewniej nie zagra na własnym stadionie.Lechia walczy o powrót do Ekstraklasy

Po zakończonej w połowie grudnia rundzie jesiennej Fortuna 1. Ligi ekipa Lechii Gdańsk plasuje się w czołówce tabeli. Zespół prowadzony przez Szymona Grabowskiego z dorobkiem 32 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli, choć gdyby w 19. kolejce wygrał z Motorem Lublin (porażka 0:1), byłby liderem.

Gdyby rozgrywki dobiegły końca już teraz, Lechia dzięki czwartej pozycji zagrałaby w barażach o awans do Ekstraklasy. Te zostaną rozegrane 30 maja (półfinały) i 2 czerwca 2024 roku (finał). Jeśli drużyna z Gdańska w nich zagra, będzie mieć spory problem.

Komunikat Lechii ws. koncertów Podsiadło

1 i 2 czerwca 2024 roku na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk odbędą się dwa koncerty Dawida Podsiadło. Jeśli więc Lechia będzie walczyć o Ekstraklasę w barażach, to organizacja koncertu mocno utrudni rozegranie jej meczów przed własną publicznością. Klub wydał w tej sprawie komunikat.

Rozważamy ewentualność rozegrania tego spotkania na stadionie przy ul. Traugutta 29, który z pewnością ma dla Klubu znaczenie symboliczne. Ten wyjątkowy obiekt przyniósł naszej biało-zielonej społeczności nie tylko dumę, ale także niezapomniane sportowe emocje – czytamy.

Klub wyjaśnił także, co z kibicami i biletami wstępu. – W związku z tym, że stadion przy ul. Traugutta 29 nie jest w stanie pomieścić tylu kibiców, ilu normalnie może pojawić się na Polsat Plus Arena Gdańsk, pierwszeństwo zakupu będą mieli posiadacze karnetów na rundę wiosenną. Posiadacze karnetów na cały sezon, zgodnie z przysługującymi im korzyściami, mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na to spotkanie – dodano.Media ujawniły warunki kontraktu Piotr Zielińskiego z Interem Mediolan

Źródło:Lechia Gdańsk

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA