Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lechia Gdańsk ma nowego sponsora głównego!

Lechia Gdańsk ma nowego sponsora głównego!

0

Lechia Gdańsk porozumiała się z grupą Energa, dzięki czemu to właśnie największy pomorski koncern energetyczny będzie głównym sponsorem gdańskiego zespołu. Jego logo zostanie umieszczone w centralnym miejscu koszulek meczowych biało-zielonych.

Współpraca z grupą Energa trwa już od bardzo dawna, a mianowicie od 2007 roku, kiedy to ich logo widniało na przedzie koszulek Lechii Gdańsk. Teraz sytuacja się powtarza, tyle, że tym razem koncern energetyczny będzie także sponsorem głównym zespołu z Gdańska. Wcześniej te miano przypadało grupie Lotos, która nieprzerwanie przez 5,5 roku sponsorowała klub z Gdańska. Dzięki tej umowie rocznie Lechia zyskiwała 5 milionów złotych.

Grupa Energa od ponad pół roku przywdziewa nazwę stadionu w Gdańsku, który od tego czasu zmienił ją z “PGE Arena Gdańsk” na “Stadion Energa Gdańsk”. Umowa pomiędzy Lechią Gdańsk S.A i Energą obowiązuje przez cały sezon 2016/17.

– Dziś rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Na razie na najbliższy sezon. W biznesie i w sporcie liczą się jednak długoletnie, partnerskie relacje. Myślę więc, że do rozmów na temat współpracy jeszcze usiądziemy. Energa, jako sponsor kilku innych drużyn zawodowych posiada wypracowany i dobrze funkcjonujący model takiej współpracy – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa S.A.

Logo Energi pojawi się na koszulkach Lechii Gdańsk już podczas meczu z Wisłą Kraków, który rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

źródło: lechia.pl

Komentarze