Po raz 10 w hali Ergo Arena Gdańsk odbył się turniej Amber Cup. Zwycięzcą tegorocznej edycji okazała się Lechia Gdańsk, która w meczu finałowym pokonała 3-1 drużynę Fabryki Futbolu.
Wyniki Amber Cup:
Mecz eliminacyjny
AZS UG Gdańsk 2-2 El-Auta Poznań (po rzutach karnych zwyciężyła ekipa z Poznania)
Faza Grupowa
Grupa A:
Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-2 El-Auta Poznań
El-Auta Poznań 2-6 Bytovia Bytów
Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-1 Polska Stars
Polska Stars 2-4 Bytovia Bytów
Bytovia Bytów 1-4 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Polska Stars 4-5 El-Auta Poznań
Tabela grupy A:
1. Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 7 10- 4 2. Bytovia Bytów 3 6 11- 8 3. El-Auta Poznań 3 4 9-12 4. Polska Stars 3 0 7-13
Grupa B:
Chojniczanka Chojnice 0-0 Fabryka Futbolu
Śląsk Wrocław 0-4 Lechia Gdańsk
Chojniczanka Chojnice 2-3 Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław 1-6 Fabryka Futbolu
Chojniczanka Chojnice 5-2 Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk 0-1 Fabryka Futbolu
Tabela grupy B:
1. Fabryka Futbolu 3 7 7- 1 2. Lechia Gdańsk 3 6 7- 3 3. Chojniczanka Chojnice 3 4 7- 5 4. Śląsk Wrocław 3 0 3-15
Faza Pucharowa
Półfinały:
Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-4 Lechia Gdańsk
Fabryka Futbolu 3-1 Bytovia Bytów
Mecz o 3. miejsce:
Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Bytovia Bytów
Finał:
Lechia Gdańsk 3-1 Fabryka Futbolu
Najlepsi strzelcy:
1. Dariusz Kołodziej – 6 goli
2. Sławomir Peszko, Janusz Surdykowski – 5 goli
3. Bartłomiej Pawłowski, Daniel Dubick – 3 gole
Kadry uczestników Amber Cup:
Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek, Marko Marić – Mario Maloča, Daniel Łukasik, Lukáš Haraslín,Adam Chrzanowski, Michał Chrapek, Sławomir Peszko, Juliusz Letniowski, Adam Gołuński,Michał Żebrakowski, Przemysław Macierzyński.
Śląsk Wrocław: Mateusz Abramowicz, Mateusz Sobczak – Adrian Sobczak, Krystian Miś,Maciej Badel, Rafał Mikła, Adrian Repski, Mikołaj Kotfas, Kamil Majgier, Marcin Przybylski,Maciej Matusik, Piotr Godzwon.
Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec, Gerard Bieszczad – Robert Mandrysz, Bartłomiej Poczobut, Janusz Surdykowski, Mariusz Kryszak, Artur Formela, Daniel Mąka, Wojciech Wilczyński, Artur Wojach, Bartłomiej Chojnacki, Mateusz Klichowicz, Marek Opałacz.
Chojniczanka Chojnice: Michał Dumieński, Damian Podleśny – Łukasz Kosakiewicz,Przemysław Pietruszka, Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski, Rafał Grzelak, Patryk Mikita.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek – Adam Mójta, Adam Pazio, Marek Sokołowski, Kōhei Katō, Dariusz Kołodziej, Adam Deja, Jakub Kowalski, Mateusz Możdżeń.
Fabryka Futbolu: Paweł Kapsa – Seweryn Michalski, Łukasz Garguła, Jakub Serafin, Wojciech Lisowski, Łukasz Wroński, Marquitos, Karol Linetty, Bartłomiej Pawłowski.
Polska Stars: Maciej Gemborys – Tomasz Kłos, Kamil Kosowski, Olgierd Moskalewicz, Jacek Paszulewicz, Daniel Dubicki, Fabian Frankowski, Maciej Stolarczyk, Tomasz Frankowski,Grzegorz Płatek.