Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Lechia Gdańsk zaczyna sprzedawać

Lechia Gdańsk zaczyna sprzedawać

0
N/z Konrad Michalak, Volodymyr Kostevych fot. Marta Winnowicz

Młodzieżowy reprezentant Polski Konrad Michalak po zakończeniu obecnego sezonu opuści Lechię Gdańsk. Polski skrzydłowy przeniesie sie do Achmata Grozny.

Informację,ze transfer stanie sie faktem informował Przegląd Sportowy. Wczoraj po przegranym meczu z Cracovią, głos w sprawie Michalaka zabral Piotr Stokowiec, który w wywiadzie potwierdził odejście młodego skrzydłowego.

”Mam nadzieję, że Konrad się na mnie nie obrazi, ale mogę potwierdzić, że będzie z nami tylko do końca sezonu. Jego transfer jest już sfinalizowany”- powiedział trener Lechii.

Jak na razie nie jest znana kwota odstępnego, jak i kontraktu indywidualnego piłkarza. Menadżerem Konrada jest dobrze znany z działań na rosyjskim rynku Mariusz Piekarski. To własnie popularny Mario pilotował transfery m.in Macieja Rybusa, Macieja Makuszewskiego własnie do Achmata Grozny. Drużyna z Rosji zajmuję w obecnym sezonie 9 miejsce. W nowym zespole młodzieżowy reprezentant Polski będzie mógł liczyć na pomoc Damiana Szymańskiego, który od tego sezonu występuję w Rosyjskiej Priemjer Liga.

Konrad Michalak w kampanii 2018/2019 wystąpił w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił jednego gola oraz zanotował dwie asysty. Ze swoim zespołem zdobył niedawno puchar Polski. Lechia cały czas pozostaję również w grze o mistrzostwo kraju. Młody skrzydłowy jest również etatowym reprezentantem u21. W kadrze prowadzonej przez Czesława Michniewicza zaliczył 11 występów i strzelił trzy bramki.

Komentarze