Lechia Gdańsk zremisowała z wicemistrzem Grecji w meczu towarzyskim

3 lip 2019, 19:19

Lechia Gdańsk zremisowała z Olympiakosem Pireus 1:1 w spotkaniu towarzyskim. Podopieczni Piotra Stokowca długo prowadzili z wicemistrzem Grecji, ale w samej końcówce wypuścili zwycięstwo z rąk.

44-krotny mistrz Grecji w poprzednim sezonie musiał uznać wyższość PAOK-u Saloniki i uplasował się na drugiej pozycji w tabeli Super League. Podobnie jak Lechia, zmierzy się niebawem w europejskich pucharach. Rywalem Olympiakosu w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będzie Viktoria Pilzno.

Pierwsza groźna akcja Lechistów miała miejsce w 7. minucie meczu. Pochodzący z Indonezji Egy Maulana Vikri uderzył z około pięciu metrów od bramki, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał również w 25. minucie Daniel Łukasik, ale obrońcy rywali zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej części spotkania do głosu doszli piłkarze greckiego klubu, ale czujnie w bramce zachował się Zlatan Alomerović.

W drugiej połowie trener Stokowiec dokonał kilku zmian w składzie. Przyniosły one bardzo dobry skutek, bowiem Lechia w 69. minucie meczu zdołała wyjść na prowadzenie po akcji dwóch piłkarzy rezerwowych. Trafienie zanotował Rafał Wolski, natomiast asystował mu Flavio Paixao. Nie bez winy przy straconej bramce był golkiper Olympiakosu, który niepewnym wyjściem z bramki niejako sprezentował Lechii to prowadzenie. W 88. minucie mogło być 2:0 dla piłkarzy z Gdańska. Na skrzydle odważnie ruszył Haraslin, oddał groźny strzał na bramkę rywala, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz. Szansę na dobitkę miał jeszcze Peszko, ale i on nie zdołał zmienić wyniku tego spotkania. W samej końcówce meczu Lechia została ukarana za swoją nieskuteczność sprzed kilku minut, bo do wyrównania po rzucie wolnym doprowadził Miguel Ángel Guerrero.

Kilka dni temu Olympiakos mierzył się również z innym klubem PKO Ekstraklasy, Pogonią Szczecin. Podobnie jak dzisiaj, mecz zakończył się remisem 1:1. 5 lipca formę wicemistrza Grecji przetestuje z kolei Jagiellonia Białystok.