Lechia lepsza od Dnipro Dnipropietrowsk!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:42
27 sty 2015, 18:36

Kolejną miłą niespodziankę podczas okresu przygotowawczego do sezonu sprawiła swoim kibicom Lechia Gdańsk! Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali silne Dnipro Dnipropietrowsk 2:1!

Warto zaznaczyć, że w gdańskiej drużynie nie zagrało kilku nowych i czołowych zawodników bowiem sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z Ariela Borysiuka, Grzegorza Wojtkowiaka, Macieja Makuszewskiego, Sebastiaa Mili i Bartłomieja Pawłowskiego!

Spotkanie lepiej rozpoczęli Ukraińcy, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie za sprawą Douglasa. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. 12 minut później futbolówkę do bramki Dnipro wpakował Piotr Grzelczak. W drugiej połowie zobaczyliśmy jedno trafienie. Na listę strzelców wpisał się Chorwat- Antonio Colak i to Lechia cieszyła się z triumfu!

Lechia Gdańsk – Dnipro Dniepropietrowsk 2:1 (1:1)
0:1 – Douglas 25′
1:1 – Grzelczak 37′
2:1 – Colak 56′

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Jakub Wawrzyniak (46′ Nikola Leković), Mavroudis Bougaidis (46′ Rudinilson), Rafał Janicki, Mateusz Możdżeń, Daniel Łukasik (46′ Stojan Vranjes, Adam Dźwigała (46′ Marcin Pietrowski), Piotr Grzelczak (46′ Piotr Wiśniewski), Donatas Kazlauskas (46′ Adam Buksa), Bruno Nazario, Kevin Friesenbichler (46′ Antonio Colak).