Lechia nad przepaścią. W Niecieczy odżyły nadzieje

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
4 maj 2018, 22:27

Lechia Gdańsk przegrała przed własną publicznością z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:1. Oznacza to, że zespół z Niecieczy traci teraz do Lechii zaledwie dwa punkty.

Obie drużyny ofensywnie rozpoczęły to spotkanie. W 5. minucie dobre dośrodkowanie z prawej strony wykonał Florin Purece, jednak do piłki nie doszedł Szymon Pawłowski i ta wyszła poza linię końcową. Kilka minut później przed szansą na zdobycie bramki stanął Simeon Sławczew. Bułgar otrzymał świetne podanie od Joao De Oliveiry, ale uderzył ponad bramką Dariusza Treli. W 23. minucie Szwajcar sam stanął przed szansą na zdobycie bramki, w prosty sposób mijając Rafała Grzelaka, jednak lepszy okazał się Trela, broniąc jego uderzenie. Okazję do objęcia prowadzenia miał również Samuel Stefanik, jednak piłka po jego mocnym uderzeniu z dystansu trafiła w słupek. Kolejną groźną akcję Bruk-Bet stworzył sobie za sprawą Bartosza Śpiączki, który na boisku zmienił kontuzjowanego Purece. Strzał byłego gracza Górnika Łęczna obronił Dusan Kuciak. Pomimo kilku ciekawych sytuacji z obu stron do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po przerwie żadna z drużyn nie zamierzała choćby na chwilę odpuścić rywalowi. W 55. minucie Rafał Grzelak trafił do bramki po strzale głową, jednak znajdował się na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Wątpliwości nie było w 74. minucie meczu. Szymon Pawłowski zagrał piłkę z prawej strony wprost na głowę Vladislavsa Gutkovskisa, a Łotysz pokonał Kuciaka i wyprowadził Bruk-Bet Termalikę na prowadzenie. W 82. minucie Szymon Pawłowski znalazł się sam na sam z Kuciakiem, jednak minimalnie się pomylił i wynik spotkania nadal był sprawą otwartą. Lechia w końcówce starała się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale nie miała ku temu zbyt wielu argumentów. Mecz zakończył się ich porażką 0:1.

W następnej kolejce Lechia zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Bruk-Bet zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Lechia Gdańsk 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (0:0)

0:1 74′ Vladislavs Gutkovskis

Lechia Gdańsk: Kuciak – Stolarski, Nalepa, Vitoria, Chrzanowski (83′ Mladenović) – Łukasik, Lipski (69′ Krasić), Sławczew – Oliveira (59′ Haraslin), F. Paixao, Peszko

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Matei, Kupczak, Putiwcew, Grzelak – Pawłowski, Jovanović, Purece (35′ Śpiączka) – Stefanik (88′ Maksimenko), Piątek – Gutkovskis (81′ Guba)

Żółte kartki: 30′ Chrzanowski, 61′ Grzelak, 63′ Sławczew, 86′ Jovanović,

Sędzia: Szymon Marciniak