Lechia ratuje komplet punktów!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:26
23 paź 2016, 17:40

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Lotto ekstraklasy lider, Lechia Gdańsk przed własną publicznością podejmowała zespół Piasta Gliwice.

Dziś w Gdańsku byliśmy światkami bardzo dobrego widowiska. Mecz świetnie rozpoczął się dla Lechii, która już w 10. minucie wyszła na prowadzenie po fenomenalnym dryblingu i bramce Sławomira Peszki. Jednak dobra gra Piasta zaowocowała w 28. minucie doprowadzeniem do wyrównania przez Urosa Koruna, choć nadal nie mamy pewności czy w tej sytuacji piłka przekroczyła linię bramkową. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie zawodnicy jeszcze podkręcili tempo spotkania i naprawdę momentami obie drużyny wyglądały bardzo dobrze. Dodatkową ozdobą gry była bramka zdobyta przez Zivca który pokonał Milinkovica-Savica pięknym strzałem z dystansu. Po tej bramce inicjatywę przejęła Lechia w barwach której wyśmienite zawody rozegrał Sławomir Peszko. To on wywalczył w 79. minucie rzut karny, którego na bramkę zamienił Flavio Paixao. Nie mineło 10 minut a na tablicy świetlnej widniał wynik 3:2 i znów Flavio, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy.

Oba zespoły w Gdańsku zaprezentowały się bardzo dobrze. Po tym zwycięstwie Lechia Gdańsk umocniła się na pozycji lidera i na pewno pozostanie na pierwszym miejscu po 13 kolejce ekstraklasy.

Lechia Gdańsk- Piast Gliwice 3:2

Bramki: 10′ Peszko, 79′ F. Paixao, 86′ F. Paixao- 28′ Korun, 64′ Zivec

Składy:

Lechia Gdańsk: Milinkovic-Savic, Wawrzyniak, Nunes, Janicki, Stolarski, Wolski(46’F.Paixao), Krasic, Slavchec (77’Mila), Peszko, M.Paixao (72’Haraslin), Kuświk

Piast Gliwice: Szmatuła, Mraz, Hebert, Korun, Masłowski(87’Mokwa), Bukata, Zivec(73’Badia), Girdvainis, Sedlar, Szeliga, Gotal (20’Moskwik)

Żółte kartki: 29′ Milinkovic-Savic, 45′ Wolski, 59′ Krasic – 19′ Hebert, 39′ Girdvainis, 55′ Moskwik, 72′ Korun

Czerwone kartki: 89′ Korun