Lechia rozbita przez przyszłego(?) rywala Zagłębia?

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
2 lip 2016, 13:04

Lechia Gdańsk w swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Gniewinie uległa aż 0:3 serbskiemu Partizanowi Belgrad! Wicemistrzowie Serbii to też rywal Zagłębia Lubin, w przypadku awansu “Miedziowych” do II rundy eliminacji Ligi Europy.

Początek spotkania należał do podopiecznych Piotra Nowaka, ale poza dobrym strzałem Flavio Paixao gdańszczanie nie stworzyli sobie dogodnych okazji. Co innego możemy powiedzieć o Partizanie, który z minuty na minutę się rozkręcał i na kwadrans przed końcem pierwszej połowy dopiął swego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Gregor Balazic. To jednak nie był jeszcze koniec jeśli chodzi o pierwszą część meczu. Pięć minut później prostopadłe podanie przejął Waleri Bożinow i pokonał Milinkovicia-Savicia.

Na drugą połowę trener Piotr Nowak wystawił rezerwy jednak to oczywiście nie odmieniło stylu gry gdańszczan. Partizan z kolei kontynuował dobra grę i w 69. minucie Dusan Vlahovic ustalił wynik spotkania na 3:0.

LECHIA GDAŃSK – PARTIZAN BELGRAD 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Gregor Balazić (30.), 0:2 Waleri Bożinow (35.), 0:3 Dusan Vlahović (69.)

LECHIA: Milinković-Savić (46 Podleśny) – Janicki (46 Stolarski), Maloca (46 Gerson), Wojtkowiak (46 Chrzanowski) – Kovacević (46 Kałahur) – F. Paixao (46 Kobylański), Mila (46 Gamakow), Chrapek (46 Dźwigała), Krasić (46 Letniowski), Haraslin (46 Pawłowski) – M. Paixao (46 Buksa).

PARTIZAN: Saranov (60 Jovicić) – Vulicević (60 Bandalovski), Gogoua (60 Stevanovic), Balazić (60 Jevtović), Bogosavac (60 Miletić)  – Luiz (60 Duricković), Brasanac (60 Lukić), Radović (60 Kosović) – Janković (60 Golubović), Bożinow (60 Vlahović), Mihajlović (60 Marjanović).